Қонақ ғалым Хуан Бискерттің, Жауме I Университетінің Заманауи материалдар институтының директоры (Кастелло, Испания) лекциясы

3 ақпанда Астана IT университетінде Испаниядан келген ғалым Хуан Бискерттің дәрісі өтті. Профессор Бискерт жартылай өткізгіш материалдар мен құрылғылардағы энергияны түрлендіру саласындағы әлемдік ғылыми қоғамдастыққа белгілі ғалым. Сонымен қатар, Хуан Бискерт Физикалық химия хаттарының жауапты редакторы болып табылады. Профессор 400-ден астам ғылыми еңбектер жариялады және h-индексі 109 (Scopus) бар.

Кездесу барысында профессор «Ғылыми мақаланы қалай жазу және жариялау керек» және «Жетілдірілген нейроморфтық есептеу нейрондық желілеріндегі синапс пен нейрондарға арналған құрылғылар физикасы» тақырыптарында дәріс оқыды.

Қатысушылар нетворкинг пен ғылыми ортада өзін-өзі ілгерілетудің маңыздылығын талқылады. Жиын гибридті форматта өтіп, ұстаздар мен студенттер арасында үлкен қызығушылық тудырды.

Айта кетейік, шетелдік ғалым Хуан Бискерт Астана IT университетіне Халықаралық ынтымақтастық департаменті Зияткерлік жүйелер және киберқауіпсіздік департаментімен бірге «Электроника» курсы және ғылыми қатысы бойынша дәріс оқу үшін шақырылған болатын.