“Индустрия 4.0 AITU” ғылыми-инновациялық орталығы

Қазіргі заманғы кезек күттірмейтін міндет – цифрландыру (автоматтандыру) және өнімді әзірлеу мен сатып алудан бастап өндіріс, логистика және пайдалану кезінде қызмет көрсетуге дейінгі кәсіпорындардың технологиялық, өндірістік және бизнес-процестерін интеграциялау. Осының бәріне сәйкес интеграцияланған цифрлық платформа арқылы қолдау көрсетілуі керек (ол барлық қажетті мәліметтер жиынтығын, модельдерді, алгоритмдерді, әдістер мен құралдарды қолданатын автоматтандырылған ақпараттық жүйе дегенді білдіреді) және олар бүкіл «тізбекпен» бірге цифрлық кәсіпорынның экожүйесін құрайды. Бұл тапсырманы «Индустрия 4.0» аясында ғылыми және инновациялық IT шешімдерді қолдану арқылы шешуге болады.

Миссиясы

Ақпараттық технологияларды өндіріске жаппай енгізуді, бизнес-процестерді ауқымды автоматтандыруды және ел кәсіпорындарының бәсекелестік артықшылықтарын қолдау және арттыру үшін жасанды интеллектті қолдануды қамтамасыз ететін орталық болу.

Мақсаты

Өнеркәсіп саласындағы ғылыми зерттеулер мен олардың нәтижелерін қолдану арқылы сыртқы жағдайлардың өзгеруін ескере отырып, нақты уақыт режимінде бақыланатын автоматты өндіріс орындарын құру.

«Индустрия 4.0 AITU» орталығының командасы

Команда мүшелерінің ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды (ҒЗТКЖ) жүзеге асыруда, автоматтандыру жүйесін, ақпараттық-аналитикалық жүйелерді құруда, телематика автоматтандырылған жүйесін құруда, нейрондық желі технологияларын қолдану, дамыту бойынша коммерциаландырылған жобаларды қолдануда және микропроцессорлық жүйелер мен цифрлық егіз технологияларды дамытуда тәжірибесі бар.

Департамент құрылымы

Нефтисов Александр
«Индустрия 4.0 AITU» орталығының басшысы PhD, асс. профессор

Email: alexandr.neftissov@astanait.edu.kz