Astana IT University талапкерлерге гранттық оқуға түсуге мүмкіндік береді!

Нысаналы мемлекеттік грант

Нысаналы грант дегеніміз не?

Мемлекеттік нысаналы грант пен жалпы білім беретін мемлекеттік гранттың айырмашылығы-олар белгілі бір жоғары оқу орындарына бөлінеді. Сондай-ақ, мақсатты грант иегерлеріне шәкіртақы тағайындалады.

Нысаналы грантқа үміткерлер үшін критерийлер

1. Құжаттардың толық тізбесінің болуы;

2. ҰБТ-ның жалпы балы 65 балдан төмен емес және әр пән бойынша 5 балдан кем емес;

3. Ұлттық бірыңғай тестілеу сертификаты 2020 жылы болуы керек (20 маусым-5 шілде);

Грантқа өтінішті қалай беруге болады?

Қажетті құжаттардың келесі тізімін жинау:

* Ата-анасының біреуінің жеке басын куәландыратын құжат (кәмелетке толмаған талапкерлер үшін);

* Жеке басын куәландыратын құжат;

* Білім туралы құжат;

* ҰБТ сертификаты;

* Басым құқықты растайтын құжат (болған жағдайда);

* 3×4 сурет.

522 Astana IT University коды

Бұл кодты мемлекеттік нысаналы гранттар ұтыс ойынына қатысуға тіркелу кезінде «жоо коды» бағанында көрсету қажет

Кеңес алуға жазылу

Өтініш беру кезінде міндетті түрде құжаттың немесе басым құқықты растайтын құжаттардың сканерленген нұсқаларын тіркеу қажет.

Басым құқығы бар талапкерлер санатына мыналар кіреді:

1) «Алтын белгі» белгі жүлдесі бар адамдар;

2) Патриотизм және белсенді азаматтық ұстаным танытқаны үшін ерекшелік белгісімен наградталған адамдар;

3) Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының білім туралы құжаттары бар, біліктілігін растаған және мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар адамдар;

4) Тізбесін білім беру саласындағы уәкілетті орган айқындайтын жалпы білім беретін пәндер бойынша халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстарының (ғылыми жарыстардың) (бірінші, екінші және үшінші дәрежелі дипломдармен марапатталған), орындаушылардың халықаралық және республикалық конкурстарының және спорттық жарыстардың (бірінші, екінші және үшінші дәрежелі дипломдармен марапатталған) соңғы үш жылдағы жеңімпаздары, сондай-ақ жалпы білім беретін пәндер бойынша Президенттік, республикалық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстарының, (екінші және үшінші дәрежелі) ағымдағы оқу жылында таңдаған мамандығы олимпиаданың, конкурстың немесе спорттық жарыстың пәніне сәйкес келген жағдайда;

5) Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар, сондай-ақ кәмелетке толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары, бірінші және екінші топтардағы мүгедектер, жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар, медициналық қорытындыға сәйкес тиісті білім беру ұйымдарында оқуға қарсы көрсетілімдері жоқ бала кезінен мүгедектер, мүгедек балалар және үздік білімі туралы құжаттары (куәліктері, аттестаттары, дипломдары)бар адамдар.

Ректорлық грант

Ректорлық грант осы талапкерлерге беріледі:

1) Соңғы 2 оқу жылында жалпы білім беретін пәндер бойынша халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстарының (ғылыми жарыстардың) (бірінші, екінші және үшінші дәрежелі дипломдармен марапатталған), Президенттік, республикалық олимпиадалардың, жалпы білім беретін пәндер бойынша ғылыми жобалар конкурстарының (бірінші, екінші және үшінші дәрежелі дипломдармен марапатталған) жеңімпаздары болып табылатын талапкерлерге, олар таңдаған білім беру бағдарламасы олимпиаданың, конкурстың пәніне сәйкес келген жағдайда, Үздік аттестат, отансүйгіштік, спорт, мәдениет және өнер саласында жетістіктері барларға. Талапкерлердің мүмкіндіктері тең болған жағдайда қосымша артықшылықтар ескеріледі.

2) Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар, мүгедек балалар, бала кезінен мүгедектер және 1,2 деңгейлі мугедектілігі бар  талапкерлерге;

3) Білім алушыларға:
a) Үлгерімінің жоғары көрсеткіштері бар;
б) Өздері таңдаған білім беру бағдарламасының бағыты бойынша ғылыми жобаларға, старт-кестерге, чемпионаттарға, республикалық және халықаралық олимпиадаларға қатысатын зерттеу қызметімен белсенді айналысатындарға беріледі.
Пп бойынша білім алушылардың мүмкіндіктері тең болған жағдайда.3 б) GPA балы ескеріледі.

Ректорлық грантын тағайындау үшін талапкер университетке құжаттарды тапсыру кезінде өтініш жазады.